teisipäev, 15. juuni 2010

Järgmine peatus KOMPOTT

Niimoodi võiks kõlada tramm nr.1 või tramm nr.3 juhi teadaanne, kui ta hakkab jõudma Narva mnt. maja number 36 juurde. Minul ja sinul oleks nüüd põhjust peatuses maha hüppata, et põigata sisse samas avatud kohvikusse.
Ja kuigi oled seal esimest korda, tundub ühtäkki kõik nõnda tuttav, justkui olnud juba. Meenub linnavanaema tuba, vana tammepuidust ümmargune laud ja moodne tikkjalgadel kapp, televiisorit alati katmas tikitud linik. Kuuled suminat elutoas ja näed tantsivaid vanemaid. Mõttes on magus teadmine, et täna võid koos tädi -ja onulastega veel kaua mängida. Näed maavanaema jahedat sahvrit, maast laeni kõrguvatel riiulitel hiiglama palju suuri purke, täis õunakompotti. Tunned pannkoogilõhna ja mäletad külmatunnet, kui memm saatis su sealtsamast sahvrist tooma uut purki maasikamoosi....
Ava nüüd sinagi oma kompott!

Kohvik Kompott. Õnn on väikestes asjades-hääles, lõhnas, valguses tapeedimustril, segu kildudest, mis on talletatud purkidesse mälusahvris. Kosutav ja põnev on avada kaas, maitsta möödunud suve, lapsepõlve, igatsusi, mälestusi. Kõik kordub kordumatult. Kompott elu parimatest hetkedest.


Kohvik Kompott asub Narva mnt. 36 Tallinn, telefon 6416015. Avatud E-P kell 11-23.5 kommentaari:

 1. :) Tuleb välja, et tore koht! Käin sealt tihti mööda, tõsi küll, teispool tänavat, aga näe sisse pole astunud. Tänud!

  VastaKustuta
 2. Aitäh Heli! Koht on tõesti tore ja läheb veelgi toredamaks, sest kohvik on seotud ka erinevate käsitöö tegemistega.
  Nii et, käsitööga kohvikusse! :) Kirjutan varsti selle kohta juba pikemalt ka siiasamasse päevikusse.

  VastaKustuta
 3. Muide, :-) , tegelikult idee pärit kultuslinna Odessa peatänaval Deribassovskajalö endise juurviljapoe (miljonilinna peatänaval!) ruumes paar aastat tagasi avatud restoranist "KOMPOT" (originaal kirillitsas muidugi). VOT TAK !

  VastaKustuta
 4. Spasibo anonimka!
  Head asjad levivad ikka üle maa ja ilma. On siinsedki kompotisõbrad juba käinud sealsamas uulitsatel.
  Odessalastelt on aga palju muudkui omaks võtta, kasvõi avatud meelt, siirust ja lahkust näiteks.

  VastaKustuta
 5. äkki on idee siiski pärit hoopis teisest odessa kohast, mille nimi ka tõesti kompot, kuid mis avati juba ammu varem kui tema deribassovskaja sõtse? kui teine kord odessase lähed, mine ikka peatänavalt kaugemale ka!

  VastaKustuta

LinkWithin

.