kolmapäev, 12. jaanuar 2011

Villanäitus

Klõpsa pildil, näed suuremalt

13. jaanuaril kell 16.00 avatakse Harjumaa Muuseumis Hea Villa näitus. Näitusel saab näha erinevate lambatõugude villa, käsitsi kedratud lõnga ja villatöötlusvahendeid.

Näitus jääb avatuks 13. jaanuar – 27. märts.

12. veebruar ja 12. märts toimuvad muuseumis töötoad, kus on võimalik õppida villa kraasima ja kammima ning lõnga ketrama.

Näituse korraldab MTÜ Hea Villa Selts koostöös Harjumaa Muuseumiga, toetab Eesti Kultuurkapital.

Ajal, mil enamik lambakasvatajaid näeb villa kui lambapidamise tülikat kõrvalprodukti, on mõned taluperenaised võtnud kvaliteetse villa tootmise oma südameasjaks. Nende kasvatatavate lammaste villadest ongi kokku pandud Hea Villa näitus. Näitusel tutvustatakse erinevate lambatõugude (eesti maalammas, ahvenamaa lammas, gotlandi lammas ja rootsi peenvillalammas) villasid ja nende villast käsitsi kedratud lõngasid. Villad on väga erinevates toonides – lumivalgest süsimustani, nii pehmeid kui karme. Näitusel saab näha ka vanaaegseid villatöötlusvahendeid.

Tegemist on kolmanda Hea Villa näitusega. Kaks esimest näitust toimusid 2009. a. Tallinnas Eesti Käsitöö Maja galeriis ja 2010. a. Pärnus Maarja-Magdaleena Gildi majas.

Lisainformatsioon:

Julika Roos

MTÜ Hea Villa Selts, juhatuse liige

Tel. 521 8299

Riine Kallas

Harjumaa muuseum, direktor

tel. 678 2050

Taustainfo:

MTÜ Hea Villa Selts ühendab lambakasvatajaid ja käsitöölisi, kes hindavad kvaliteetset kodumaist lambavilla. Seltsi peamisteks eesmärkideks on väärtustada ja tutvustada villaga seotud traditsioonilist käsitööd, juhtida lambakasvatajate tähelepanu villa parendamise vajalikkusele, uurida villatöötlemisalast pärimust ja traditsioone ning korraldada villakasvatuse ja käsitööga seotud nõustamisi, koolitusi ja kursusi.

Harjumaa Muuseum on Eesti noorim maakonnamuuseum, mis asub Keila jõepargis ja tegutseb 19. sajandi algusest pärinevas Keila mõisas. Muuseum on külastajatele avatud K-P 11.00–16.00 (alates märtsist 11.00-18.00).


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

.