teisipäev, 10. aprill 2012

Heimtali

Heimtali laadal käimine on saanud juba traditsiooniks. Igati mõnus ja lahe on seal muuseumi õuel alati, lahked laadakorraldajad ja tore käsitöörahvas müümas ning ostmas. Ja aina toredamaks läheb, kui lisanduvad sellised üritused.
"Käi ja koo 2012" ehk üleriigiline kõndivate kudujate võistlus 12. mail Heimtali laadal.

Klõpsi pildil, näed suuremalt

Vahva ettevõtmine, mille juures mulle meeldib vaat et veel kõige rohkem kuulutus vardakottide rentimisest :) Vardakotte on muidugi hästi tore ka ise teha, õpetuse leiab käsitööraamatust "Mõned nopped kihnu näputööst", Viljandi Kultuuriakadeemia 2005.
Kui peaksin kudumisvõistlusest osa võtma, siis mulle passiks kõige rohkem Vormsi neidude - naiste pildil oleva kõige parempoolse osaleja roll - lõngakera hoidmine.
Nii et jah, parem jään oma liistude ehk ketramise juurde. Seda me laadal seltsis ka teeme ja soovi korral näitame ning õpetame teistelegi.
Käi ja koo ja kõnni sisse Hea Villa Seltsi telki, sest eks ole ju nii, et kõige parem lõngakera vardakotti pistmiseks on ikka enda kedratud!

Pika otsimise peale leidsin ühe kihnu õpetuse järgi ammu aega tagasi õmmeldud vardakoti pildi. Tegin selle kingituseks heale sõbrale - tema on lisaks ketramisele ikka tubli kuduja ka :)


1 kommentaar:

 1. Hello Julika,

  I am coming to this fair on Saturday, then am planning to travel to Pärnu and then Ruhnu to learn more about Estonian sheep.

  Will you have some sheep at the craft fair and do you know anywhere in Pärnu where I might stay on a farm and meet more Estonian sheep?

  I am so excited to come to this fair and learn about wool and knitting traditions of Estonia!

  I sent you an email, I look forward to meeting you,

  Felix

  VastaKustuta

LinkWithin

.