reede, 22. märts 2013

Kintsunöör ja kunstkõõlus

Need, ja veel paljud toredad mõisted ning nimetused said suupäraseks paari nädala eest Pärnumaal toimunud ja Made juhendamisel peetud traditsioonilise nahaõmbluse koolitusel.
Ja selgeks sai meil palju muudki:

Et väga vajalik on üks mõnus töötuba ja -laud, kus töine ja püsiv segadus on igati asjakohane.

Enne kasukaõmblemise juurde asumist tee valmis korralikud nahast nööbid- nende valmistamine võib olla veelgi keerulisem kui kasukaõmblemine ise :)Igasugused joonistused ja muud ülestähendamised on hädavajalikud, niisamuti tööproovid. Nende pealt on pärast hea meelde tuletada, kui värskelt omandatud oskused kipuvad  veidi meelest minema.


Nahatööd tehes hoia plaaster igaks juhuks käepärast, need nahaõmblemise nõelad on ikka väga teravad. Heast sõrmkübarast on suuresti abi.

Teravad nõelad on seda paremad, mida kvaliteetsemad nemad on. See kehtib loomulikult ka kõikide teiste töövahendite kohta.

Tegelikult nõuab nahatöö ikka parimal juhul alati nuga. Mõnikord sobivad lõikamiseks aga ka käärid. Eriti kui sa veel väga vilunud pole.

Käsitööd tehes pole sugugi viimasel kohal hea seltskond :)

Ka vanade oskuste omandamisel ei saa me läbi ilma kaasaegsete abivahenditeta...

Vanad töövõtted ja kogu olemasoleva materjali kasutamine on nii loogiline, ei midagi üleliigset. Natuke ilumeelt ja punasega eputamist käib muidugi samuti asja juurde...


Ise tegemine võtab palju rohkem aega ja jõudu. Aga see tegemine on ka alati mõtestatud.


Made järgmiste nahaõmblemise koolituste kohta leiad teavet TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kodulehelt .1 kommentaar:

LinkWithin

.